Kąpiel i dezynfekcja racic

Kąpiel i dezynfekcja racic

Kąpiel racic to najbardziej skuteczny sposób zapobiegania rozwojowi schorzeń kończyn o podłożu bakteryjnym. Ma ona na celu zniszczenie bakterii chorobotwórczych oraz wspomaganie w regeneracji uszkodzeń powierzchownych skóry i rogu racicowego. Jest również podstawowym działaniem przy leczeniu gnicia rogu racicowego, które rodzi poważne konsekwencje technopatii.

Powodzenie tego zabiegu zależy od rodzaju preparatu, stężenia, częstotliwości kąpieli a przede wszystkim od kontaktu środka z w miarę czystą racicą. Na rynku istnieje wiele konkurujących preparatów stosowanych do leczenia i pielęgnacji racic. Mają one jednak sporo ograniczeń takich jak np. przyczepność produktu – właściwość ta ma szczególne znaczenie aby zawarte w preparacie składniki osiągnęły pożądany cel, muszą ściśle przylegać do skóry i racicy.

Problem zakażeń środowiskowych może być w niektórych oborach jedną z dominujących przyczyn schorzeń racic krów. Systematyczna kąpiel racic pomoże utrzymać je w dobrym stanie

Mycie posadzek, przepędów, rusztu, wymiana ściółki, higiena stanowisk legowiskowych, okresowa dezynfekcja i bielenie to podstawowe i niezbędne czynności codziennej higieny pomieszczeń inwentarskich. Jeśli się tego nie robi systematycznie to nieproszeni goście (wirusy, bakterie, grzyby) nie tylko zadomowią się na stałe ale staną się przyczyną zapaleń wymion, dróg rodnych, oraz zmian zapalnych i powikłań ropnych w obrębie palców bydła.

DZIAŁAJ I WYBIERAJ ŚWIADOMIE !

PROPONUJEMY TOBIE JEDNE Z NAJLEPSZYCH NA RYNKU PŁYNÓW DO KĄPIELI RACIC

Intra Hoof-fit Bath oraz Intra Hoof-fi Liquid umożliwia skuteczne zapobieganie schorzeniom racic w stadzie. Mogą być również wykorzystane jako preparaty pomocnicze w tradycyjnym leczeniu.

Minerały zawarte w formie chelatowej zwiększają efektywność leczenia aby utrzymać pożądane wyniki na dłużej. Dodatkowo w połączeniu z wyciągiem Aloe Vera i alkoholu gwarantuje szybkie wyeliminowanie schorzeń racic.

Kup produkt

JAK PRZEPROWADZIĆ KĄPIEL RACIC ?

Do przeprowadzenie kąpieli racic niezbędna jest również wanna.

Plastikowa wanna Intracare składa się z dwóch komór połączonych ze sobą rusztem. Pojemniki należy wypełnić wodą do wysokości 15cm. (całkowita pojemność każdego z pojemników wynosi 80cm)

Do każdego pojemnika dodaj po 4 litry Płynu Hoof-Fit Kąpiel dla uzyskania roztworu o stężeniu 4%.

Po przejściu przez kąpiel około 250 sztuk zwierząt, zaleca się wymianę roztworu na świeży. Usuń ruszt i opróżnij pojemniki.

Pamiętaj, że pozostałości po kąpieli racic należy zutylizować

Kup wannę

Mamy dla Ciebie jeszcze jedną propozycję

Płyn do kąpieli racic Healthy Hooves

Opanentowany preparat do profilaktyki i leczenia schorzeń racic. Zawiera wysokie stężenie jonów wodorowych, które wchodzą w reakcję z jonami miedzi, utrzymując wysokie stężenie oraz zapobiegając wytrącaniu miedzi.

Badania kliniczne wykazały wysoką skuteczność Healthy Hooves przy wykorzystaniu kuwety z preparatem do kąpieli dla mniej więcej 400 sztuk krów.

Zbiornik o pojemności 25l.

Kup produkt

Dlaczego warto wybrać płyn Healthy Hooves ?

Jest bezpieczny w użyciu zarówno dla osoby przygotowującej roztwór jak i dla środowiska.

Zmniejsza ilość zużytego siarczanu o około 80%

Skuteczniejszy od innych preparatów na rynku

Doskonale minimalizuje zapalenia skóry szpary międzypalcowej, gnicie rogu, limaksy,jak również schorzenia rogu podeszwy, wrzody Rusterholtza, chorobę linii białej, nadżerki opuszki czy mikropęknięci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl