Podstawowe informacje o kursie

 

 

Kurs korekcji racic racic to odpowiedź na dynamiczne zapotrzebowanie rynku w zakresie pielęgnacji racic. Jako pierwsi zdecydowaliśmy się założyć szkołę korektorów racic  by zbudować silną grupę, która zadba o dobrostan bydła w naszym kraju. 

 

 

Jak zostać korektorem racic ?

 

Aby zostać korektorem racic nie wystarczy sama umiejętność wykonania korekcji. Należy przejść kompleksowe szkolenie, które przygotuje Cię do bezpiecznej pracy z bydłem. Od korektora racic wymaga się merytorycznego przygotowania do wykonywania zawodu, jak również znajomości poprawnej techniki wykonania korekcji racic. Wszystko sprowadza się do nabycia odpowiednich kompetencji dzięki którym pomożesz, a nie zaszkodzisz, zwierzęciu.

 

 

Ile kosztuje i ile trwa kurs korekcji racic ?

 

W naszej instytucji 4 dniowy kurs kosztuje 6000,00zł. W cenę wliczone jest również zakwaterowanie i pełne wyżywienie. Średnio, część teoretyczna i praktyczna to 30 godzin szkoleniowych dopasowanych do do potrzeb kursantów. Kurs kończy się egzaminem.

 

 

Kto może zostać korektorem racic?

 

Kurs korektora racic jest idealny dla każdego kto pragnie pomagać zwierzętom, chce się przekwalifikować, uzupełnić wiedzę i umiejętności z zakresu korekcji i pielęgnacji racic. Nasz kurs w pełni przygotuje Cię do zawodu korektora; poznasz najczęściej występujące jednostki chorobowe racic, przyczyny i skutki powstawania technopatii palców bydła, wpływ zaburzeń metabolicznych i środowiskowych na stan zdrowia racic, itp. Nauczyć się prawidłowej korekcji racic przy użyciu noża i szlifierki, zapoznasz się z obsługą profesjonalnego poskromu hydraulicznego dla bydła, będziesz potrafił/ła przygotować odpowiednio stanowisko pracy i przepęd dla krów. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz wziąć udział w kursie, napisz do nas. Kształcimy osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z bydłem, studentów, jak również techników i lekarzy weterynarii, którzy pragną uzupełnić wiedzę bądź nabyć praktyki. 

 

 

Jaki dokument otrzymam po kursie?

 

Korektor racic nie jest zawodem zarejestrowanym w Polsce. Stąd, nie nadajemy tytułu korektora racic. 

Po zaliczonym kursie, uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia szkolenia poświadczające nabyte w instytucji umiejętności w zakresie korekcji i pielęgnacji racic, podobnie jak w szkole. Nasza firma posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych i świadczy swoje usługi od 1997r. Takie świadectwo jest swego rodzaju przepustką do dalszego rozwoju. 

 

 

Czy możliwe jest dofinansowanie kursu ?

 

Twój kurs może zostać sfinansowany przez urzędy pracy w 100%

Od wielu lat współpracujemy z urzędami i mnóstwo osób skorzystało już z tej formy finansowania.

Aby koszty Twojego kursu pokrył urząd pracy, musisz być zrejestrowany/na w urzędzie jako osoba bezrobotna i poprosić o skierowanie do nas na szkolenie. Reszta formalności pozostaje między naszą instytucją a urzędem pracy. O nic nie musisz się martwić.

 

 

Jakie zagadnienia poruszane są na kursie?

 

Nie można sobie wyobrazić dobrego korektora racic bez podstawowych znajomości anatomii palców bydła i chorób racic.  Czasami tego typu wiedza, może wydawać się niepotrzebna, ale profesjonalny korektor używa jej w praktyce, aby wdrożona pielęgnacja była jak najbardziej efektywna. Sama korekcja to często za mało gdy na stan zdrowia racic wpływają inne czynniki zewnętrzne, takie jak warunki środowiskowe czy metaboliczne. Korektor powinien wiedzieć jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta i potrzebom stada. 

Podczas kursu nabędziesz również umiejętności praktycznych. Nauczysz się prawidłowej korekcji racic i dowiesz się jak przygotować racicę do dalszego leczenia oraz kiedy należy wykonać kontrolę . Dobry korektor wie również jak wdrożyć plan naprawczy w przypadku utrzymującego się złego stanu racic pomimo regularnej korekcji, nauczymy Cię tego. 

Choć niektórzy kandydaci na korektora racic posiadają już praktykę w zawodzie to podczas kursu z pewnością rozwiną swoje umiejętności w jeszcze większej mierze a wiedza teoretyczna będzie dla nich miłym zaskoczeniem. Z opinii naszych kursantów wynika, że nie przypuszczali, iż zakres części teoretycznej uwzględniony na kursie  jest tak kluczowy dla dobrostanu zwierząt. 

 

 

Egzamin

 

Ostatniego dnia kursu odbędzie się egzamin. Nie jest trudny, jeśli kursanci przykładali się do zajęć z należytą uwagą. Po zaliczeniu egzaminu każdy otrzymuje świadectwo ukończenia szkolenia podpisane przez wykładowców i trenerów. Jest swego rodzaju przepustką do dalszego rozwoju i wykonywania zawodu. Jesteśmy renomowaną firmą, która współpracuje  z polskimi uniwersytetami w zakresie szkoleń dla studentów weterynarii, wykształciliśmy już setki kursantów. 

 

 

Kadra dydaktyczna

 

Mamy najlepszą kadrę dydaktyczną.

Jan Weihs, założyciel szkoły korektorów racic, to niepodważalny autorytet w dziedzinie korekcji i pielęgnacji racic, wieloletni praktyk i wykładowca, współtwórca najnowszej generacji środków do pielęgnacji racic z nanosrebrem z linii SILVECO. Na prośbę wiodących na rynku czasopism branżowych napisał wiele artykułów, w których porusza istotne aspekty zdrowia racic. Jego artykuły możemy czytać w takich dwumiesięcznikach jak: "Hoduj z głową", Weterynaria w Terenie", czy "Top Agrar". Dbając o dobrostan zwierząt zaprojektował manualny poskrom dla bydła PBW-1, który od lat zasila rynek. 

W naszej kadrze dydaktyczne nie mogło również zabraknąć profesora Tadeusza Stefaniaka i dr hab. Jarosława Króla z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jak również lekarza weterynarii Jerzego Nowotny z  Państwowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Górze.

Możesz być pewien, że zapewnimy Tobie wiedzę, która zaowocuje w praktyce. 

 

 

 

 

 

TERMINY W 2023r.

 

GRUPA I: 17-22.04.2023r.

GRUPA II: 24-27.04.2023r.

GRUPA III: 19-22.06.2023r.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl